PRÁVĚ HRAJEME: Zahájili jsme již 120. sezónu! Na programu máme Kříž u potoka, Jezinky a bezinky, Na letním bytě, hostují u nás přátelé z ostatních divadelních spolků

Jarní Sešlost 2011

ProgramÚvodníky Stanislava S. - Soubory a hry - Recenze - Rozhovory - Čestná uznání a ceny - Fotogalerie - Porota - Partneři a sponzoři


Maryša pojede do Vysokého nad Jizerou!

8.5.2011

Pátý ročník divadelní přehlídky Jarní Sešlost skončil v sobotu 7. května slavnostním vyhlášením výsledků. Ceny předali zástupci sponzorů a donátorů divadla, starosta městyse a zástupce Svazu českých divadelních ochotníků pod jehož záštitou se přehlídka konala.

V uplynulém divadelním týdnu se uskutečnila všechna řádně přihlášená soutěžní představení s výjimkou domácí hry Babička, jejíž náhradní titul Maryša byl uveden jako regulérní soutěžní představení. Diváci a porota viděli celkem osm her různých dramatických žánrů. Divadelní soubory ze Sivic, Jiříkovic, Kunštátu, Jedovnice, Sázavy, domácích Boleradic a hostující Ořechovské divadlo tak předvedly hru se zpěvy, divadelní revue, detektivní komedii, klasickou frašku, epické drama, cimrmanovskou mystifikaci, ale i komediální pohádku. Celkové vyznění, můžeme-li soudit podle jednotlivých hodnocení odborné poroty i diváckého ohlasu, bylo velmi solidní jak co do kvality jednotlivých vystoupení, tak i žánrové pestrosti.

Jednoznačným vítězem letošní přehlídky byl domácí soubor z Boleradic a jeho nastudování dramatu Maryša. Původně měli boleradičtí vystoupit s jiným představením ale po náhlém onemocnění hlavní představitelky museli změnit program. "Nejvýš lze hodnotit inscenaci Maryša DS bratří Mrštíků. Původní nářečí, kroje, hudba, reálie někdejšího venkovského života, tvoří základ inscenace, která prostředky divadla emotivně působivě sděluje nadčasové téma. Člověk je odpovědný za svůj život a má právo o něm rozhodnout. Věřím, že Alois a Vilém Mrštíkovi by režijní koncepcí Aleny Chalupové přijali a Alois by třeba změnil názor, že ochotníci Maryšu hrát nemají", zhodnotila představení při vyhlašování výsledků předsedkyně Lenka Lázňovská. S tímto představením pojedou Boleradičtí na podzim na Národní přehlídku ochotnických divadlel do Vysokého nad Jizerou reprezentovat Jihomoravský kraj - porota jednoznačně rozhodla o nominaci do programu této podzimní přehlídky.

jj

Čestná uznání byla udělena:

Kláře Havránkové
(Stodola Jiříkovice)
za roli Gábi v inscenaci 8 žen

Stanislavu Svobodovi
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za roli Dobrého krále Edwarda v inscenaci Robin zbojník

Luboši Strakovi
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za roli Lorda Broadcastinga v inscenaci Robin zbojník

Františku Korábovi a CM Primáš Boleradice
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za hudební spolupráci na inscenaci Maryša

Janu Rejhonovi
(DS Jiřího Voskovce Sázava)
za hudbu a texty písní k inscenaci Orfeus nejenom v podsvětí

souboru Cimrman Revival Sivice
(Cimrman Revival Sivice)
za kolektivní hereckou práci v inscenaci Akt

skupině LMD Band Kunštát
(Lehká mozková dysfunkce Kunštát)
za hudební složku inscenace Byl jednou jeden život

 

Ceny přehlídky byly uděleny:

Libuši Klímové
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za roli Lady Johany v inscenaci Robin zbojník

Antonínu Korábovi
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za roli Lízala v inscenaci Maryša

Janě Glocové
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za ztvárnění titulní role v inscenaci Maryša

Aleně Chalupové
(DS bratří Mrštíků Boleradice)
za režii inscenace Maryša

DS bratří Mrštíků Boleradice
za inscenaci Maryša


Na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém n. Jizerou byla nominována inscenace Maryša - DS bří Mrštíků Boleradice.

Jarní Sešlost - Krajská přehlídka venkovských divadelních souborů

19.4.2011

 

Divadlení spolek bratří Mrštíků letos již po páté pořádá Krajskou přehlídku venkovských divadelních souborů Jarní sešlost Boleradice 2011 Opět jsou pozvány soubory, které svými inscenacemi oslovily diváky a svou účastí v Boleradicích budou usilovat o postup na Národní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou. Organizátoři připravili porotě a především divákům týdení divadelní hody na které jsou srdečně zváni.

Domácí soubor do programu nasadil hned dvě svá želízka v ohni. Jedním je inscenace Františka Pavlíčka Babička podle románu Boženy Němcové v režii Aleny Chalupové. Divácky úspěšná inscenace se hraje už více jak rok a zájem o ni stále neutuchá - v hlavních rolích uvidíte Evu Charvátovou a Štěpánku Veselou. Druhým želízkem je nová komediální pohádka Voskovce a Wericha Robin zbojník. Režie se ujal Jiří Brabec, který také společně se Zbyňkem Háderem vytvořil ústřední dvojci Roury a Trouby.

Na přehlídku už potřetí, a vždy s diváckým úspěchem, přijíždí Cimrman Revival Sivice. Jak už název souboru napovídá budou hrát opět inscenaci tohoto velikána českých dějin, vynálezce, filozofa a dramatika. Tentokrát vybrali tu nejstarší s názvem Akt.

Nováčkem na jevišti v Boleradicích budou herci z Kunštátu s Lehkou mozkovou dysfunkcí. To není diagnóza členů souboru to je prosím jejich název. Představí se s vlastním autorským dílem na motivy francouzského kresleného seriálu hudební inscenací Byl jednou jeden život. Autorkou i režisérkou v jedné osobě je Marie Wetterová.

Divadelní hru Orfeus nejen v podsvětí opět se spoustou písniček přiveze Divadelní soubor Jiřího Voskovce až z české Sázavy. A protože tamní soubor hraje především divadlo, kde nesmí chybět pořádná muzika, bude se na co těšit.

Z Jedovnic přijede DS Vlastimil s vlastní autorskou komedií Zvláštní vydání. V inscenaci diváka čeká svérázný černý humor a také se musí vyrovnat se skutečností, že pravda a láska nejenom, že nezvítězí ale možná se nedostane ani ke slovu.

Hostem celé přehlídky bude známý soubor z Ořechova. Přiveze své představení Rychlé šípy aneb opereta třetího věku od Vlastimila Pešky. Půvabné, místy i drsné slovní hříčky brněnského slangu a především pevná víra v to, že slavné Rychlé šípy pocházejí z brněnského Oltecu určitě osloví diváka nejenom na východ od Prahy, zkrátka .„Kam se na nás hrabali Cajzli?!“ Volně přeloženo: „Co v té době znamenali Pražáci?!“

Vstupenky na představení je možné si rezervovat už teď v době předprodeje každou středu a pátek od 18 do 19 hod. osobně nebo na telefonu 519 423 061 nebo na emailu info@boleradice-divadlo.cz