PRÁVĚ HRAJEME: Zahájili jsme již 120. sezónu! Na programu máme Kříž u potoka, Jezinky a bezinky, Na letním bytě, hostují u nás přátelé z ostatních divadelních spolků

Předplatné 2013/2014

Programová brožura -   Program předplatného Rodiče s dětmi do divadlaProgram Jarního předplatnéhoCeníkObjednávky

Divadelní spolek bratří Mrštíků vydal programovou brožuru s úplným programem předplatného na sezónu 2013-2014. Nejdete v ní předplatné Rodiče s dětmi do divadla pro dětské diváky i tradiční Jarní předplatné pro dospělé. Navíc jsou v ní uvedeny termíny vystoupení boleradického souboru s jejich nejnovější inscenací Kdosi brousí nad Paďousy, která bude mít premiéru v říjnu tohoto roku. Boleradické divadlo má v repertoáru stále inscenace Revizor, Maryša, Robin Zbojník a Noc pastýřů.

"S novou sezónou – nové logo. Jistě jste si všimli, že se na našich tiskovinách v posledních měsících stále častěji objevuje nová značka, graficky vyvedená zkratka DB. Divadlo Boleradice, samozřejmě. U nás ve spolku se zvedly docela protichůdné reakce: jedni si logo pochvalují, protože je graficky čisté, moderní a protože změna je život. Kdyby tomu tak nebylo, ještě dnes bychom se mohli zdravit třeba pozvednutím kyje a otázkou, jestli vám taky zatéká do jeskyně.

Od odpůrcůnaší nové vizitky jsem, upřímně, žádné přijatelné argumenty neslyšel. Zde je vzorek: lidi jsou zvyklí (a my taky, že). A je hezké (to staré), protože je tam ten hrozen (hmmm). Anebo: to se bude všechno předělávat?! (nebude). Ještě taky: je to jako zkratka německých železnicDeutsche Bahn, či banky tamtéž (tak to zní světácky), debil (jak by se pak měli cítit nositelé titulu Mgr.?), decibel, Divá Bára, taky to vypadá jako lascívně vyšpulené rty kdovíjaké... No prostě až obdivuhodná jazyková činorodost a myšlenková ekvilibristika. Nakonec však převážilo mínění, že pomalu se débéčko může začít používat, že si všichni pomalu zvykneme. Já jsem pro. A co vy, naši milí diváci, zvyknete si? Pomalu, nebo rychleji? Jaký je váš názor? Měnit, neměnit? Vyjádřit se můžete na našem webu v sekci Návštěvní kniha.
Poděkování za autorství našeho nového loga patří Martinu Metlickému ze Šakvic, jenž nám svou grafickou profi práci velkoryse věnoval. A co nás dále čeká v nové sezóně, vedle přivykání si na nové logo? Je toho opět hodně,  přátelé, to je ostatně obsahem této brožury. Takže jen několik poznámek k věcem vybraným. Prvně –  Jarní Sešlost. V našem programu jí volně vymezujeme tradiční termín v prvním květnovém týdnu. Nechci být poslem špatných zpráv, ale zatím se situace jeví tak, že budeme muset výrazně upravit její schéma. Důvod jistě tušíte – finance. Jarní Sešlost je po všech stránkách mimořádně náročnou akcí, kterou bychom jen „za své“ určitě nezvládli. A jelikož je doba taková, že i největší mecenáš regionální kultury, Jihomoravský kraj, obrací každou korunu, je na místě zvažovat úspornější formát této oblíbené akce. Nemusíte se tedy bát, že Sešlost nebude, takovou ránu bychom si jistě nepřivodili.
Ale třeba jen maluji čerta na zeď divadla. :)Velká výzva nás čeká v říjnu. Po roční pauze bude náš spolek opět  reprezentovat jižní Moravu na národní přehlídce venkovských divadel ve Vysokém nad Jizerou. Vezeme tam Revizora, tak na nás myslete.
V témže měsíci se můžete těšit na nový premiérový kus –  rozkošnou, malinko rozmarnou a hlavně vtipnou  Kozákovu pohádkovou Zapeklitou komedii aneb Kdosi brousí nad Paďousy. Režie Alena Chalupová.
Jako každoročně, tak i letos uvádíme dvě řady  předplatného – Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné. Jak už je dobrým zvykem, zařazujeme do jejich programu to nejlepší, co se nejen na Moravě v ochotnickém divadle urodilo. Můžete se těšit. V plánu je rovněž koncert vážné hudby, stejně jako výtvarná výstava.
A co v plánu není -- navýšení vstupného. Cena vstupenky zůstane stejná jako v minulém roce. To je, jak jistě uznáte, zpráva příjemná.
Vítejte v další sezóně Divadla Boleradice. DB (dobrá bude)," píše v úvodu programové brožury předseda divadelního spolku bratří Mrštíků v Boleradicích Stanislav Svoboda.

Všechny typy předplatného si mohou diváci rezervovat na emailu rezervace@boleradice-divadlo.cz nebo telefonicky na 519 423 061 v době předprodeje každou středu a pátek od 18 do 19 hod. Nově je také umožněno zájemcům o vstupenky objednat si je online na těchto stránkách.