PRÁVĚ HRAJEME: Přidali jsme další reprízy černé detektivní komedie Jezinky a bezinky a muzikálu Sugar (Někdo to rád horké)

Představení

Adventní koncert

sobota 9.12.2017 - 19:30

Již potřetí k nám zavítá v adventním čase smíšený pěvecký sbor Alou Vivat z Ústí nad Orlicí. Sbor vznikl v roce 2001 a po čtyřicetileté přestávce navázal na bohatou tradici pěveckého sboru „Lukes“ který v Ústí po mnoho desetiletí působil.
Repertoár pěveckého sboru se nevyhýbá klasickým skladbám světových skladatelů, ani úpravám lidových písní, ale převážnou část jeho repertoáru tvoří skladby současné hudby a populárních písní. Velkou oblibu mají skladby swingové, skladby Jaroslava Ježka a dalších českých skladatelů populární hudby. Sbor má na seznamu i písně skupiny Queen a populární ABBY.
Touto pestrou skladbou svých vystoupení a koncertů si sbor získává obecenstvo. U zrodu sboru stáli dirigenti manželé Stanislava a Josef Novotní, v roce 2016 převzala vedení sboru a dirigentskou taktovku jejich dcera Kamila Pavlíková. Dirigent Josef Novotný i nadále ve sboru působí.

Adventní koncert Alou Vivat je rozdělen do dvou částí. V první polovině sbor představí průřez svým repertoárem. Vedle lidových písní z východočeského regionu a slovácké lidové písně „Okolo Hradišťa“, zazní také známé skladby „Světla promenád“, nebo „Mackie Messer“ od Kurta Weilla. Vzhledem k tomu, že nemáme daleko do sousedního Polska, bude na programu i polská lidová „Gorale“. Program ještě doplní skladba ze XVI. století „ El Grillo“ od Josquina Des Prez a skladba „Mi jiten li“ skladatele Davida Singera.
Druhá část koncertu se bude již plně věnovat adventnímu času.
Zazní mimo jiné píseň „Somewhere“ od Leonarda Bernsteina z muzikálu „West Side Story“, dále „Adiemus“ od Karl Jenkinse, Deo Gracias a Panis Angelicus. Závěr koncertu je již ve vánoční náladě. Jiří Ignác Linek „Pastorella Iucunda“, „Bílé vánoce“, „Purpura“, ukázka z pásma koled „Z Betléma se ozývá“ upravených Lubošem Fišerem, pásmo koled „Den přeslavný“ a „K Ježíškovi do Betléma“. Nebude samozřejmě chybět slavná koleda „Narodil se Kristus Pán“.
Dirigentkou koncertu je Kamila Pavlíková. Dvě skladby diriguje Josef Novotný. 
Sólistou koncertu bude Filip Hájek na trombon. 
Na klavír doprovází Zdeňka Hájková

Těšíme se na vás


V Boleradicích naposledy vystupovali  před Vánocemi 2011.