PRÁVĚ HRAJEME: Zahájili jsme již 120. sezónu! Na programu máme Kříž u potoka, Jezinky a bezinky, Na letním bytě, hostují u nás přátelé z ostatních divadelních spolků

Rodiče s dětmi

Neděle 15. listopadu 2015 15,00 a 17,00 hod.

Studio „V“ Brno

Z. Svěrák, J. Uhlíř: Tiché šlapací království

Co všechno může způsobit jeden bouchnutý pytlík od svačiny? V království, kde se nesmí mluvit nahlas, to je pravá katastrofa, která může otřást samými základy královy vlády. A když se k tomu přidají zabavené kleště, krásná princezna, zakoukaný elektrikář a poťouchlý Sloupník, kdo ví, jak to celé dopadne. Podaří se princezně Bohunce včas najít ten správný knoflík a vysvobodit milovaného elektrikáře Karla z vězení?

 

Neděle 10. ledna 2016 15,00 a 17,00 hod.

Divadlo Věž Brno

H. Lamková, M. Kudlička: Káťa a Škubánek

Poeticky laděná pohádka o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho roztomilé paničce Kátě! Těšit se můžete na zápas v boxu, výlet do zoologické zahrady anebo třeba na oslavu Škubánkových narozenin! Mimo to se také bude konat velká školní výstava, ve které se bude soutěžit o nejlepší sádrovou sochu! Zpovzdálí to všechno bude pozorovat všudypřítomný a nenapravitelný kocour Luciáš, který Škubánka nemá rád a tak se mu všemožnými způsoby bude snažit uškodit, až se mu to nakonec vymstí.Neděle 13. března 2016 15,00 a 17,00 hod.

Divadlo Stodola Jiříkovice

V. Marek, Z. Troška: Princezna ze mlejna

V  jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy...

 

 

Neděle 22. května 2016 15,00 a 17,00 hod.

Cimrman Revival Sivice

M. Křepelková, M. Eben: Čertovo kvítko

Bernáš je čert, který chtěl kdysi odnést Káču do pekla, ale Lucifer před nimi zabouchl vrata. Kdepak, hubaté Káči se i peklo bojí, a tak Bernáš s Káčou zůstali na zemi ve mlýně. Soužití to bylo nesnadné, plné křiku, hádek a poroučení, ale jen do té doby, než se objevil Gajdula, taky čert. A ten nic netuše, si vzal do hlavy, že odnese do pekla právě mlynáře. Strojí mu pasti, nastražuje léčky, vybízí ho k hříchu, ale Bernáš se na rozdíl od Kačenky nikdy nachytat nenechá a Káču Lucifer do pekla nechce. A přesto je to nakonec mlynářka Káča, kdo rozmotá ten pohádkový zašmodrchanec, a lidi i čerti mohou být spokojeni.