PRÁVĚ HRAJEME: Zahájili jsme již 120. sezónu! Na programu máme Kříž u potoka, Jezinky a bezinky, Na letním bytě, hostují u nás přátelé z ostatních divadelních spolků

Rodiče s dětmi 2015

Neděle 23. listopadu 2014 v 15:00 hod.

Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla

Milena Jesenská

O princezně Čárypíše

Pohádka vypráví o zakleté princezně, která musí stále psát básně. Královna si již neví rady, a tak zavolá na pomoc temnou říši. Na scénu přichází kouzelnice a skřeti. Svým způsobem řeknou královně, v čem spočívá princeznino zakletí. Královna už může jen čekat, zda ji někdo vysvobodí. Pohádka dosáhne svého šťastného konce, když se na scéně objeví Honza a všechno chytře vyřeší. Pohádka vypadá sice na pohled jednoduše, ale spolu s tancem a písničkami vytváří nevšední zážitek, který se bude líbit nejen dětem, ale i dospělým.

 

Neděle 18. ledna 2015 v 15:00 hod.

Divadlo Koráb Brno

Bohatýrská pohdáka

Děj pohádky vychází z ruských pohádkových příběhů. Vystupuje v ní bohatýr Olgoj, krásná Petra, ale i strašlivý nesmrtelný Kostěj. Uvidíte loutky obrů v nadživotní velikosti, lišku Všudybylku a otočnou scénu, kterou maloval akademický malíř.

 

Neděle 15. března 2015 v 15:00 hod.

Divadelní studio „V“ Brno

Michal Foff

O krásném úsměvu slečny Andulky Šafářové

Pohádka o slečně Andulce Šafářové, která se ráda usmívala. Ale také o cukráři Vénovi, který věděl, že s úsměvem jde všechno líp, a nebál se vydat pro jeden krásný úsměv do lesa plného nástrah a nebezpečí.

 

Neděle 17. května 2015 v 15:00 hod.

Divadlo Na Štaci Němčice nad Hanou

Jan Werich

Královna Koloběžka I.

Veselá pohádka podle Jana Wericha o malilinkatém království, kde život plyne jako voda a hádky o ni musí řešit až samotný král, a o chytré Zdeničce, kterou k lásce a štěstí doveze právě koloběžka. Víte i vy, co je na světě nejsladší a co se nejvíc vyplatí?