Divadelní zpravodaj 5/2018

Vážení divadelní příznivci,
začátek května je pro náš divadelní soubor ve znamení očekávání. Předposlední dubnový den jsme se s komedií Jezinky a bezinky zúčastnili krajské soutěžní přehlídky Hanácký divadelní máj v Němčicích nad Hanou. HDM je přehlídkou ochotnického divadla, zahrnuje dvě postupové přehlídky ochotnických divadel: Moravskou regionální přehlídku činoherního divadla pro děti s výběrem na národní přehlídku Popelka Rakovník a Moravskou regionální přehlídku venkovských souborů s výběrem na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. V sobotu 5. května se na slavnostním vyhlášení výsledků dozvíme, jak si stojíme v konkurenci dalších zúčastněných souborů.

V pátek 4. května zahájíme nesoutěžní přehlídku v našem divadle. Nese název Jarní sešlost a je to v pořadí již dvacátá čtvrtá divadelní přehlídka v Boleradicích. Letos se jí zúčastní čtyři soubory.Zahajovacím představením bude hra Cimrman v říši hudby v podání souboru Cimrman Revival ze Sivic.V sobotu 5. května se představí DS Vojan z Libice nad Cidlinou komedií na motivy francouzských frašek – Nevěsta k pohledání.Nedělní odpoledne 6. května bude patřit dětem a Hurvínkovu dobrodružství v podání DS Kroměříž.Závěrečné představení Jarní sešlosti se uskuteční v sobotu 12. května, kdy DS Jiráskova divadla Hronov uvede jedno z nejslavnějších děl W. Shakespeara – Sen noci svatojánské

Sobota a neděle 19. a 20. května budou patřit posledním představením Jarního předplatného a předplatného Rodiče s dětmi do divadla. V sobotu to bude tragikomický příběh Dva v podání DS Amadis Brno. Omlouváme se všem předplatitelům za změnu titulu. Původně plánovaný muzikál Balada pro banditu nemůže být vzhledem ke komplikovanému úrazu hlavního představitele uveden. Doufáme, že jej našim divákům budeme moci nabídnout v náhradním termínu.Druhý den, v neděli 20. května, zveme děti na interaktivní hru O kouzelníku Černém klobouku a barevném míči, kterou u nás sehrají herci z Kroměříže.

Mám zájem odebírat Divadelní zpravodaj

Vážení diváci a příznivci Divadelního spolku bratří Mrštíků a Divadla Boleradice,
letošní divadelní sezona se nezadržitelně blíží ke svému konci, ale už teď pro vás chystáme program na tu další.Prozatím prozradíme pouze to, že připravujeme novou předplatitelskou řadu – Sváteční předplatné, které bude obsahovat čtyři tituly a proběhne na podzim. V dalším vydání tohoto Divadelního zpravodaje se už dozvíte více.
0