Divadelní zpravodaj 6/2018

Vážení a milí přátelé divadla a divadelníků z Boleradic.

Divadelní sezóna 2017/2018 v našem divadle skončila. Pohledem nás, domácích, byla bohatá a naplněná pilnou prací, která je pro nás koníčkem. A protože nic není dokonalé, také my máme stále co zlepšovat, abychom všichni – na straně jeviště i hlediště – byli spokojení. Budeme se tedy o to snažit také v sezóně nadcházející.
Plánujeme ji zahájit v září další reprízou černé komedie Jezinky a bezinky amerického dramatika J. O. Kesselringa v režii Jiřího Brabce. Hra měla na našem jevišti premiéru 29. dubna 2017 a na repertoáru ji budeme držet do dubna 2019.

Další zářijovou událostí bude první představení nové předplatitelské řady nazvané Sváteční předplatné. Tímto předplatným chce Divadelní spolek bratří Mrštíků přispět k oslavám stého výročí vzniku Československé republiky.
Termíny jednotlivých představení připadají vždy na svátek nebo na datum jemu nejbližší: 29. září (28. 9. Den české státnosti), 27. října (28. 10. Den vzniku samostatného československého státu), 17. listopadu (Den boje za svobodu a demokracii), 15. prosince (advent).
Předplatné je sestaveno z inscenací předních amatérských souborů  Moravy, Čech i Slovenska. V září to bude poetický příběh Velice hojný Fénix v podání Divadelního souboru Vojan z Libice nad Cidlinou. V říjnu přiveze DS Jiřího Voskovce Sázava muzikál o zbojníkovi, který bohatým bral a chudým dával, Balada pro banditu. V listopadu slovenský divadelní soubor Hladanie z Tlmáčuvede komedii (Takmer) všetko o mužoch . A v prosinci nám adventní čas zpříjemní folklórní soubor Musica Folklorica z Velké nad Veličkou svým koncertem Na Vánoce, na ty hody.

Na 17. listopad připadá také letošní Noc divadel, která se celostátně ponese v duchu česko – slovenské vzájemnosti. Součástí programu nebude jen večerní představení slovenského souboru, ale také odpolední představení pro děti, společný potlesk a noční program, na jehož přípravě pracujeme.
Na podzim začnou naši herci také zkoušet nové divadelní kusy. Pod režijním vedením Juraje Hádera to bude Vánoční příběh na motivy povídek Charlese Dickense.  Iva Kahounová připravuje k inscenování historickou komedii Mistr ostrého meče. Premiéry jsou plánovány na prosinec a březen.

K trvalým aktivitám divadelního spolku patří také pořádání výstav. Na té první, která bude zahájena 2. září, budeme vystavovat historickou korespondenci z 1. světové války. V říjnu ji vystřídá výstava Čtvrtstoletí divadelních bálů v Boleradicích a v březnu k nám dorazí národní putovní výstava Má vlast cestami proměn, kam divadelní spolek spolu s městysem Boleradice přihlásil proměnu budovy orlovny – divadla.

Sobota 2. února 2019 bude ve znamení 25. divadelního bálu. Téma plesu promýšlíme, ale už teď víme, že chceme, aby to byl ples reprezentační. Milovníci tance při líbezných melodiích Salonního orchestru nepřijdou ani tentokrát zkrátka. Po půlnoci se sál rozezní zpěvy a hudbou k tanci v podání cimbálové muziky Primáš.
Na závěr ještě musíme dodat, že mimo uvedených představení a akcí se můžete, naši milí diváci a návštěvníci, těšit na tradiční Jarní předplatné, na předplatné Rodiče s dětmi do divadla a řadu dalších mimořádných představení.
Rezervace a předprodej na novou divadelní sezónu budou zahájeny v srpnu prostřednictvím našeho rezervačního systému na www.boleradice-divadlo.cz.

Mám zájem odebírat Divadelní zpravodaj

Vážení divadelní příznivci,
je naši povinností v souladu s novými pravidly pro ochranu osobních informací vás také informovat, že o se vámi svěřené osobní informace staráme v souladu s aktuálními právními předpisy, tak, aby nedošlo k jejich zneužití nebo předání třetím stranám. Pro naši potřebu je používáme výhradně proto, abychom vás informovali jak o plánovaných akcích tak i neplánovaných událostech a změnách programu. Podrobnosti naleznete v dokumentu Pravidla ochrany osobních údajů.

0