Podzim v divadle

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice  zahájil novou divadelní sezónu další reprízou černé komedie Jezinky a bezinky amerického dramatika J. O. Kesselringa v režii Jiřího Brabce. Hra měla premiéru 29. dubna 2017 a na repertoáru divadla bude do dubna 2019. Na podzim je toto představení zařazeno na neděli 21. října v 15 hodin.

Další zářijovou událostí bude první představení nové abonentní řady nazvané Sváteční předplatné. Tímto předplatným chce Divadelní spolek bratří Mrštíků přispět k oslavám stého výročí vzniku Československé republiky. V sobotu 29. září zahájíme představením Velice hojný Fénix. Poetickou komedii ze starého Řecka o věrnosti a lásce z pera anglického dramatika Christophera Frye a pod režijním vedením Jiřího Hlávky uvede Divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou. O hře nám napsali: Pokud je láska mezi dvěma lidmi opravdová, pak může nastat situace, že po odchodu jednoho z nich, ten druhý zachovává věrnost a hovoří se o lásce až za hrob. Pokud ovšem nastane situace, že ten, který zůstal, chce zemřít, aby svou trvalou lásku dokázal, jde o život. A pak existuje pouze jediná síla, která může tuto situaci změnit. Láska.

Myslíte si, že to není možné? Přijďte se na naši hříčku podívat. Možná změníte názor…

Upozorňujeme zájemce o koupi dětského předplatného Rodiče s dětmi do divadla, že tuto možnost mají do 12. října. Po tomto datu bude možné koupit vstupenky samostatně na jednotlivé pohádky. Předplatné zahrnuje čtyři tituly: Rumcajs (25. 11.), Technická pohádka (20. 1.), Princ Bajaja (24. 3.) a Sindibádova dobrodružství (26. 5.).

V neděli 11. 11. v 15 hod. se můžeme těšit na komedii Habaďůra, kterou napsal anglický dramatik Michael Cooney. Jde o velkolepý podfuk, který zinscenuje úředník nečekaně propuštěný z práce. Náhodně zjistí, že sociální systém má jisté trhliny a on jich začne využívat k vylepšení svého rozpočtu. Ale jak už to bývá, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až… Hru uvede Tylovo divadlo Újezd u Brna.

Na 17. listopad připadá letošní Noc divadel, která se celostátně ponese v duchu česko – slovenské vzájemnosti. Součástí programu nebude jen večerní představení slovenského souboru (Takmer) všetko o mužoch, ale také odpolední pro děti. Dětský divadelní soubor Šikulky, který pracuje při ZŠ Hustopeče, Komenského, uvede  představení Medvídek Pú a jeho přátelé. Pohádka je určena dětem od 5 let. Začátek vystoupení je stanoven na 14,30 hod.

0