Divadelní zpravodaj 3/2019 – Jaro v divadle
*|MC:SUBJECT|*
Vážení a milí přátelé a příznivci divadla v Boleradicích.
Nejkrásnější jarní měsíce, duben a květen, budou v našem divadle patřit především domácímu souboru, který v nich uvede několikrát (5., 7., 14., 26.dubna a 3. a 11. května) svoji novou inscenaci - historickou komedii Počestné paní aneb Mistr ostrého meče, ale také se rozloučí s černou komedii Jezinky a bezinky. Derniéra je naplánována na neděli 28. dubna.

V prvním případě jde o hru českých autorů Karla Krpaty a Karla Steklého v režii Ivy Kahounové; ve druhém případě je autorem americký dramatik Joseph Kesselring a hru režíroval Jiří Brabec.

Legenda o lesích a lidech


Dne 13. dubna v rámci Jarního předplatného uvedeme hru Františka Zborníka nazvanou Legenda o lesích a lidech.

Je to sága z norských hor začátku 19. století na motivy románu Trygve Gulbranssena Věčně zpívají lesy.  
REZERVACE VSTUPENEK do divadla
Hitem květnového programu se jistě stane představení Divadelního spolku Krakonoš z Vysokého nad Jizerou.18. května uvede na našem jevišti dvakrát  komický muzikál pro činoherce autorské čtveřice Janků, Svojtka, Hlas, Janouch s názvem Bedřich Smetana: The greatest hits. Zábavná podívaná s  živou kapelou a písničkami vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a  poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci z vysockého souboru jsou skvěle hudebně  vybaveni.

Sindibádova dobrodružství


Poslední představení této divadelní sezóny bude patřit dětem. V rámci předplatného Rodiče s dětmi do divadla uvede v neděli 26. května Divadlo Koráb pohádkový příběh Sindibádova dobrodružství napsaný podle pohádek Tisíce a jedné noci.
 

Anketa pokračuje...

...až do konce dubna 2019

Za její vyplnění děkujeme.
Vaše názory nás velmi zajímají a věříme, že nám pomohou zlepšit naše aktivity ve prospěch vás, našich diváků a tanečníků.
 
Divadelní web
Divadelní web
Facebook
Facebook
Naše komunikační adresa je:
Divadelní spolek bratří Mrštíků
Boleradice 113
Boleradice 691 12
Czech Republic

V případě, že již nechcete dostávat takovéto informační maily od Divadelního spolku bratří Mrštíků, Boleradice, můžete se odhlásit.


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*
0