Divadelní zpravodaj 6/2019

Vážení přátelé,
letní i divadelní prázdniny jsou před námi, ale my se už  nyní připravujeme na sezónu novou. Posíláme vám první programovou nabídku a informace o důležitých akcích.

            Divadelní sezónu 2019/2020 zahájíme v pátek 13. září další reprízou historické komedie Počestné paní aneb Mistr ostrého meče.

Na poslední zářijový víkend chystáme nesoutěžní divadelní přehlídku Podzimní divadelní sešlost. Je sestavena z klasických divadelních her. V pátek 27. září začneme pohádkou pro děti  Malá čarodějnice v podání ochotníků z Brodku u Přerova. Večer se představí studentský soubor Divadla Bedřicha Kaněry z Břeclavi slavnou veselohrou W. Shakespeara – Veselé paničky windsdorské. Sobotní večer bude patřit Divadlu Máj z Prahy, které uvede drama G. Preissové Její pastorkyňa. O závěr přehlídky se v neděli postará domácí soubor s komedií Počestné paní.

Stejně jako v uplynulé sezóně, i pro tu novou pro vás chystáme tři řady předplatného – Podzimní předplatnéJarní předplatné a předplatné Rodiče s dětmi do divadla. Dnes vám představíme první z nich.

26. divadelní bál se bude konat 29. února 2020. Podrobnosti o programu vám zašleme koncem roku.

V posledním březnovém a prvním dubnovém víkendu uspořádá náš divadelní spolek ve spolupráci se Svazem českých divadelních ochotníků, obcí Boleradice a Jihomoravským krajem, krajskou divadelní přehlídku „Mrštíkovo divadelní jaro“, na které budou soubory z Jihomoravského kraje soutěžit o postup na národní přehlídku.

28. září 2019
Divadelní soubor Máj Praha
Gabriala Preissová: Její pastorkyňa

Drama Gabriely Preissové z roku 1890 získalo celosvětovou popularitu skrze Janáčkovu operu Jenůfa a během posledního roku se dostala opět na několik profesionálních scén i její původní činoherní podoba. Společenské poměry se za poslední 127 let jistě změnily, ale lidé se svými základními životními motivy (láska, touha, nenávist, žárlivost) zůstávají pod svou moderní slupkou stejní. Fanatismus vs. láska. Dokáže i vás téměř 130 let stará hra přivést k zamyšlení a dojmout?

29. října 2019
Divadelní soubor Stodola Jiříkovice
A. Christie: Past na myši

I pro Past na myši platí duchaplné rčení královny detektivek Agathy Christie, že „hra je něco mezi křížovkou a štvanicí“. Past na myši měla premiéru v Londýně v listopadu 1952 a je to nejúspěšnější divadelní hra spisovatelky Agathy Christie.

23. listopadu 2019
Divadelní soubor K. Čapek Děčín
Marina Carr: Maja

Hra světoznámé irské dramatičky Mariny Carr vypráví o hledání lásky v rodině čtyř generací žen. Současný příběh plný tajemství a magické atmosféry.

14. prosince 2019
Folklórní soubor Jánošíček Brno
Na priedomí – folklorní pásmo

Písně a tance souboru Jánošíček rozezpívaly a roztancovaly již mnohá pódia doma i v zahraničí. Nadšení a temperament, s jakým členové souboru předvádí svůj program, si najdou určitě cestu i k Vašim srdcím, dobře Vás pobaví a nechají ve Vás nezapomenutelný kulturní zážitek.

 

Rezervace vstupenek na všechna podzimní představení bude otevřena 1. srpna 2019
0