Podzim je pro divadlo jako stvořený

Divadelní spolek Karel Čapek Děčín

Divadelní spolek Karel Čapek Děčín existuje od roku 1946. V nejčinorodější éře v letech 1947-48 měl na 120 členů a vlastní divadlo. Od poloviny 50. let činnost postupně odumírala a počátkem 60. let téměř vymizela, avšak v roce 1967 došlo k jejímu obnovení. Od té doby soubor pracuje koncepčně jak na uvádění her pro dospělé, tak pro děti. Účastní se pravidelně i soutěží jednoaktových her, monologů a dialogů v rámci Svazu českých divadelních ochotníků. Nejúspěšnějšími tituly posledních desetiletí byly „Vévodkyně valdštejnských vojsk“ Oldřicha Daňka, „Generálka“ Jiřího Hubače, „Povídky z kapes“ Karla Čapka, „Tzv. sci-fi“ Arnošta Goldflama, „Vítr ve větvích sasafrasu“ René de Obaldii, „Leona si pospíšila“ a „Nebožka panina matka“ Georgese Feydeaua, obnovená verze „Povídek z kapes“, Sartrovo „S vyloučením veřejnosti“, kischovské jednoaktovky „Vrahova matka“ a „Nanebevstoupení Tonky Šibenice“, „Aby bylo jasno“ Alana Ayckbourna či „Amalia dýchá zhluboka“ Aliny Nelegy.

23. 11. 19,30 Marina Carr – Maja; DS Karel Čapek Děčín
Hra světoznámé irské dramatičky Mariny Carr vypráví o hledání lásky v rodině čtyř generací žen. Současný příběh plný tajemství a magické atmosféry. DS z Děčína se s touto hrou letos v červenci úspěšně zúčastnil celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně.

24. 11. 15,00 Zlatý zvoneček; DS Karel Čapek Děčín
Hravá pohádka o věčném souboji dobra se zlem.

Folklórní soubor Jánošíček z Brna

(Historie folklorního souboru Jánošíček má své počátky v roce 1988 a jeho současnými zřizovateli jsou Sdružení přátel DFS Jánošíček Brno a Klub UO Brno. Členy souboru jsou děti a mládež ve věku 6-28 let. Dnes má soubor téměř 90 členů. Pracuje ve třech složkách od přípravky těch nejmenších až po mládežnickou skupinu. Výběr programu je velice pestrý, od her, přes lidové zvyky a ucelené bloky až po samostatné tance.
Zvláštností souboru je jeho programová náplň. Soubor totiž navzdory své působnosti v centru jižní Moravy zpracovává v bohatých tanečních choreografiích temperamentní slovenský folklór. Materiál je čerpán z různých slovenských regionů – Myjavy, Liptova, Terchové, Horehroní, Detvy, Zemplína.
Od svého založení soubor s úspěchem absolvoval již řadu vystoupení. Reprezentoval město Brno na mezinárodních festivalech, jakým je např. festival Europeade ve Francii, Německu, Dánsku a Belgii, dále pak na festivalech v Japonsku, Švédsku, Španělsku, Itálii a Litvě, Bulharku, Turecku, Alžíru a Portugalsku. Velkým úspěchem souboru byla účast na třítýdenním turné v USA v roce 2010. Soubor však také pravidelně vystupuje i na domácí scéně, jako jsou festivaly v Brně, Strážnici, Rožnově, Liptále, Miloticích, Mistříně. Účastní se různých benefičních koncertů a dobročinných akcí, věnovaných postiženým a nemocným dětem a důchodcům.)

14. 12. 19,30 Na priedomí; Folklórní soubor Jánošíček Brno
Folklorní pořad doplněný koledami k vánočnímu naladění. Písně a tance FS Jánošíček rozezpívaly a roztancovaly již mnohá pódia doma i v zahraničí. Nadšení a temperament, s jakým členové souboru předvádí svůj program, si najdou určitě cestu i k vašim srdcím.  Podívejte se na video, jak to Janošíček umí:  http://www.janosicek.eu/cs/media/videa/

0