Předjaří v divadle

Divadelní sezóna je v plném proudu a náš program plný zajímavostí. V únoru a březnu uvidíme tři představení hostujících souborů a dvě představení domácí. Slečna Julie Augusta Strinberga byla v době svého vzniku (1888) považovaná za skandální a zakázána. Dnes je toto  stále aktuální drama hojně hrané a dočkalo se řady filmových podob.

Dalším očekávaným kusem je rodinná komedie Loupež v Toweru – o rodičích, dětech a svérázné babičce.

Pro celou rodinu je určena také hudební pohádka Princové jsou na draka  a pohádka Strach má velké oči.

V březnu se rozloučíme s romantickým příběhem Viléma Mrštíka – Pohádka máje, kterou uvádí domácí soubor. Derniéra je naplánována na 4. března.

Idylický příběh odehrávající se na konci 19. století v Ostrovačicích a v Praze; příběh o citovém zrání mladé dvojice zarámovaný probouzející se jarní přírodou a příběh, který chce pohladit všechny romantické duše, má za sebou dvacet pět repríz, účast na krajské divadelní přehlídce i účast na národní divadelní přehlídce Krakonošův divadelní podzim. Dvacítka herců pod režijním vedením Ivy Kahounové potěšila řadu diváků – představení viděly téměř tři tisíce diváků z blízkého i vzdáleného okolí. A protože vše pěkné také někdy skončí, je před námi loučení s naší Pohádkou máje. Kdo ji ještě chce vidět, má poslední příležitost. Těšíme se na vás, naši diváci.

0