Divadelní sezóna ukončena

Vážení přátelé a příznivci Divadelního spolku bratří Mrštíků.

Děkujeme za vaši přízeň, štědrost a podporu. Divadelní sezóna 2022/2023 je za námi. Ohlédněme  se dnes za ní a připomeňme si, co se v divadle událo.

Na podzim jsme reprízovali hry našeho domácího repertoáru – Pohádku máje a Princové jsou na draka. Už tradičně jsme třetí listopadovou sobotu oslavili Noc divadel. Tentokrát vyhodnocením dětské výtvarné soutěže Můj hrdina, do které poslalo svá díla několik desítek malých výtvarníků. Ve večerní části programu jsme vyzkoušeli – nechali jsme si předvést – divadelní disciplínu zvanou slam poetry. Dva performeři nás pobavili žánrem balancujícím mezi poezií a show. Pro nás, divadelníky, to byl nový a neobvyklý zážitek. Adventní čas téměř třem stům diváků ve dvou vystoupeních zpříjemnil Vojenský umělecký soubor Ondráš koncertem Cesta světla. Po Novém roce následoval Tříkrálový koncert pěveckého sboru Vavřinec a jeho hostů. I tento koncert se setkal s velkým diváckým ohlasem. V únoru jsme uspořádali už 27. divadelní bál, tentokrát s podtitulem Noc na Karlštejně. Bohatý program i nádherná taneční hudba přilákaly spoustu divadelníků ze širého okolí i dalších milovníků tance. V březnu jsme se derniérou rozloučili s Pohádkou máje. Během dvou let jsme odehráli 27 repríz a potěšili stovky diváků. Další významnou akcí byla regionální přehlídka vesnických divadelních souborů Mrštíkovo divadelní jaro. Na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim bylo z naší přehlídky nominováno Ořechovské divadlo s komedií Poprask na laguně. Přehlídku jsme nejen uspořádali, ale také jsme sami soutěžili. A to s představením Princové jsou na draka, ale na přehlídce Třešťské divadelní jaro. Zde jsme získali řadu ocenění a doporučení na národní přehlídku divadel pro děti a mládež Popelka Rakovník. Jestli náš soubor bude do programu přehlídky zařazen, se dozvíme v červenci. V uplynulé divadelní sezóně jsme nabídli již tradičně dvě abonentní řady: pro děti předplatné Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné pro dospělé diváky. Sezónu završila, úspěšně premiéra i první reprízy operety Járy Beneše Na tý louce zelený v režii Jiřího Merlíčka.

Nyní se možná ptáte, co chystáme dál. Mohu přislíbit opět dvě předplatitelské řady, program Noci divadel, v adventu pořad folklórního souboru Jánošíček, i Tříkrálový koncert.  Snad se nám tentokrát podaří připravit vánoční hru Cesta do Betléma, jejíž nácvik jsme loni museli zrušit kvůli nemoci. Opět plánujeme divadelní bál, další ročník přehlídky MDJ a snad i nácvik dalšího divadelního kusu. A v červnu 2024 nás čeká 20. výročí otevření zrekonstruované a dostavěné budovy orlovny – divadla. Zdá se, že o zábavu budeme mít opět postaráno…

0