Divadlo, divadelní spolek nebo jiné podobné kulturní uskupení, které pořádá pravidelné akce, připravuje nové inscenace, hostuje a organizuje kulturní i společenské akce pro obyvatele regiónu, se v dnešní době, bez podpory neobejde. Divadlo, ačkoliv je aktuální mediální nabídka je velmi široká, patří stále mezi základní pilíře české kultury. Zvláště pak, v prostředí venkova, kde žije mnoho obyvatel se silným vztahem k tradicím a místním zvykům. Udržet divadlu, a v našem případě ochotnickému divadlu, srovnatelnou kvalitu a atraktivitu s konkurenčními médii, vyžaduje nejenom určité úsilí, ale také moderní scénografické či režijní přístupy i obsahově zajímavá témata. Tedy vyžaduje potřebu zajistit kontinuitu i rozvoj, aby divadlo nezaostávalo, ale přinášelo nové pohledy a podněty. A v tomto právě vězí klíčová potřeba podpory od partnerů, sponzorů a donátorů. 

Finanční prostředky jsou důležité při organizování akcí a při realizaci výpravy nové divadelní hry. Zde to však nekončí. Divadlo nejsou jenom herci, ale také scénografové, dramaturgové, osvětlovači, technici. A když k tomu přidáme péči o budovu a její zázemí, tak potřebujeme softwarové odborníky, počítačové techniky, pokladní, správce uvaděčky, správce a řadu dalších profesí. Protože k divadlu patří občerstvení, programy, informační materiály, webové stránky, ale i údržba revize a modernizace techniky i zázemí.

Máme krásné divadlo. Na počátku století se mnoha jihomoravským ochotníků splnil jeden velký sen. Podařilo se rekonstruovat kino, bývalou Orlovnu, do podoby moderního divadla. Máme více něž 120 letou historii a také máme téměř osmdesát spolupracujících divadelníků. To už je závazek a motivace. Proto potřebujeme odborné i financemi oplývající partnery, se kterými můžeme rozvíjet divadlo a kulturu v našem krásném regiónu Hanáckého Slovácka.

      

Pilíři naši stability jsou organizace státní správy a samosprávy. Pomáhají nám především finančními příspěvky na organizování divadelních přehlídek zájezdů a prezentací.

Městys Boleradice